Inne zastosowania osocza bogatopłytkowego

Bardzo dużą popularnością u osób dbających o zdrowo i jednocześnie młodo wyglądającą skórę cieszy się osocze bogatopłytkowe i zabiegi wykorzystujące jego właściwości. Jest to związane z tym, że uznawane są za jedną z mało inwazyjnych metod, które minimalizują wystąpienie alergii bądź negatywnych reakcji układu immunologicznego dzięki temu, że osocze pobierane jest z krwi pacjenta. To bardzo praktyczne rozwiązanie niewymagające zbyt wiele czasu jak również niestanowiące zbyt dużych trudności w przypadku wykonywania go przez specjalistów.

Główne zastosowanie metody

Metoda ta wykorzystywana jest głównie w celu zapewnienia swojej skórze odpowiedniego ukrwienia jak i ilości tlenu. Specjaliście z mezoterapia.pl twierdzą, że dzięki temu staje się ona odpowiednio odżywiona, wygładzona oraz ujednolicona zarówno pod względem struktury jak i kolorytu. To dobre rozwiązanie również w celu poprawienia jej elastyczności jak i napięcia. Zabieg ten stymuluje również wytwarzanie włókien kolagenowych, co pozwala zminimalizować zmarszczki i usunąć oznaki jej starzenia się. To także dobry sposób na wypełnieni blizn.

Również w medycynie sportowej

Ponadto osocze bogatopłytkowe równie często, co w medycynie estetyczne wykorzystywane jest również w medycynie sportowej. Działa korzystnie na wszelkie urazy więzadeł czy też ścięgien. Nie tylko minimalizuje ból, ale jednocześnie przyspiesza ich regenerację. Bardzo często znajduje ono zastosowanie także w przypadku osób mających problemu z nadmiernym wypadaniem włosów bądź ich dużą łamliwością. Zabieg ten stymuluje porost włosów nadając im blasku oraz wytrzymałości.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>